Лето 2015 во Грција

Понуди за одмор во Грција

Прегледајте понуди

Лето 2015

Незаборавно Лето 2015

Прегледајте понуди

Лето 2015 во Турција

Понуди за одмор во Турција.

Прегледајте понуди

ГРЦИЈА ПЕФКОХОРИ ВИЛА “TALASA”

Вила ТАЛАСА се наоѓа на 40 метри од плажа. Располага со двокреветни и трокреветни студиа, опремени со мини кујна, бања, балкон и ТВ и клима која се доплака 5 € од ден.

 

 

Цени дадени за наем на студио/апп за 7 ноќи без превоз

Пакет аранжман со вклучен превоз


За минимум 2 лица во студио, 3‐та особа‐плаќа само превоз.
За сместување во 1/4 апартман, минимум 3 лица, 3‐то лице плаќа 50%, 4‐то лице‐плаќа само превоз.
НАПОМЕНА
***Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.
За важечка резервација се смета уплата на 30% од целосната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување.
Термините дадени во табелата се непроменливи.
 • За сопствен превоз се одбива 10 евра по лице за пакет аранжманите (мај, јуни, септември)
 • Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02‐12 год. 25 €
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Собите се превземаат после 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.
ГРЦИЈА ПЕФКОХОРИ ВИЛА “PARTENIS”

Вила ПАРТЕНИС се наоѓа на 120 метри од плажа во мирниот дел на Пефкохори во близина на двата големи супермаркети. Сместувањето е во апартмани на приземје и спрат со 3 редовни легла и две помошни ( вкупно 3+2 особи), располага со мини кујна комплет опремена, бања, балкон, ТВ, и клима која не е вклучена во цена.


Цени дадени за наем на студио/апп за 7 ноќи без превоз


Пакет аранжман со вклучен превоз

За минимум 2 лица во студио, 3‐та особа‐плаќа само превоз.
За сместување во 1/4 апартман, минимум 3 лица, 3‐то лице плаќа 50%, 4‐то лице‐плаќа само превоз.
НАПОМЕНА
***Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.
За важечка резервација се смета уплата на 30% од целосната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување.
Термините дадени во табелата се непроменливи.
 • За сопствен превоз се одбива 10 евра по лице за пакет аранжманите (мај, јуни, септември) 
 • Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02‐12 год. 25 €
 • Задолжително патничко осигурување. 
 • Собите се превземаат после 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.
ГРЦИЈА ПЕФКОХОРИ ВИЛА “MARINA”

Вила МАРИНА се наоѓа на 80 метри од плажа.Располага со четворокреветни апартмани, опремени со мини кујна, бања, балкон, ТВ, клима која е вклучена во цена.

 

 

Цени дадени за наем на студио/апп за 7 ноќи без превоз


Пакет аранжман со вклучен превоз

За минимум 2 лица во студио, 3‐та особа‐плаќа само превоз.
За сместување во 1/4 апартман, минимум 3 лица, 3‐то лице плаќа 50%, 4‐то лице‐плаќа само превоз.

НАПОМЕНА
***Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.
За важечка резервација се смета уплата на 30% од целосната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување.
Термините дадени во табелата се непроменливи.
 • За сопствен превоз се одбива 10 евра по лице за пакет аранжманите (мај, јуни, септември)
 • Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02‐12 год. 25 €
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Собите се превземаат после 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време. 

ГРЦИЈА ПЕФКОХОРИ ВИЛА “ANGELIKI”

Вила Ангелики ‐ се наоѓа на 40 метри од плажа во централниот дел на Пефкохори. Располага со трокреветни студија, четворокреветни и петокреветни апартмани, опремени со мини кујна, бања, балкон, ТВ, клима вклучена во цена.

 

 

Цени дадени за наем на студио/апп за 7 ноќи без превоз


Пакет аранжман за 7 ноќи со вклучен превоз


За минимум 2 лица во студио, 3‐та особа‐плаќа само превоз.
За сместување во 1/4 апартман, минимум 3 лица, 3‐то лице плаќа 50%, 4‐то лице‐плаќа само превоз.
За сместување во 1/5 апартман, минимум 4 лица, 3‐то и 4‐то лице плаќа 50%, 5‐то лице‐плаќа само превоз.

НАПОМЕНА
***Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.
За важечка резервација се смета уплата на 30% од целосната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување.
Термините дадени во табелата се непроменливи.
 • За сопствен превоз се одбива 10 евра по лице за пакет аранжманите (мај, јуни, септември)
 • Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02‐12 год. 25 €
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Собите се превземаат после 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.


Грција НЕА ПОТИДЕА ‐ вила АНАСТАСИЈА

Вилата се наоѓа на 70м од плажата, кујна, купатило, балкон, клима, тв, wi‐fi

Наем на студиа / апартмани за 7 ноќевања


вонсезонски цени


сезонски цени

Плаќањето е во денарска противредност на еврото (1 еур = 62 ден)

ЦРНА ГОРА БУДВА

Будва е најатрактивното место на јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи
со вкупна должина од 25км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1и 2..., а најголема атракција претставува Стариот град кој го каректиризираат тесни улични. Во непосредна близина се наоѓа и островот Св. Никола кој е најголем во овој дел на Јадранот, а до него се стигнува со брод‐такси.

вила НЕБОЈША

 Вилата Небојша се наоѓа на главната улица која води кон Словенска плажа и саемот. Одалечена е од море околу 300 метри. Вилата располага со 20 соби или вкупно 80 кревети. Вилата има 1/3 и 1/4 студија како и апартмани за 5, 7 и 9 лица. Студијата имаат по еден брачен кревет и плус дополнителен кревет, секое има сопствена кујна, купатило, клима, тв и тераса. Апартманите за 5 и 7 лица се со две соби, а апартманот за 9 лица е со три соби и има две тараси, клима, тв и кујна.


Цените се изразени во евра и се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања 
 • користењето на клима уредот е вклучено во цената
 • Доплата за превоз
 • возрасни 40 евра
 • деца до 7 години 20 евра
 • Во цената не е вклучена туристичка таска која се плаќа на лице место и изнесува 1,5 евро дневно по лице.
 • Цените се изразено во евра за уплата во денарска противреднос (1евро = 62 денари)

ЦРНА ГОРА БУДВА ХИТ ПАКЕТ 10 дена/9 ноќевања+ превоз

ХИТ ПАКЕТ 10 дена/9 ноќевања+ превоз  

Будва, бисер на Јадранот, центар на медитеранскиот туризам. Место каде се вкрстени влијанијата на истокот и западот, хеленската и римската култура. Стариот град со својата архитектура привлекува илјадници туристи, кој во вечерните часови се претвара во отворен театар за сечиј вкус. “Будванска ривиера“ ги нуди 35‐те најпознати плажи на Јадранот (Јаз, Плоче, Трстено, Могрен, Словенска плажа, Бечичи, Милочер, Св.Стефан...) кои во комбинација со интензивниот ноќен живот се главна каректеристика поради кои се доаѓа во оваа престолнина на Црногорскиот туризам. Будва нуди илјада можности, на Вас останува да одберете!

Цени и Термини


НАПОМЕНА: ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО Х. ЛОЗА, ЗАДОЛЖИТЕЛНА Е ДОПЛАТА ЗА ПОЛУПАНСИОН

Поаѓањето е ден однапред од дадените термини: 18.06., 27.06., 06.07....од Скопје во 23.30 часот.
(Прилеп 20.30ч, Кавадарци‐Неготино 21.45ч, Штип 21.00ч )

Услови: 
 • Цените се изразени во евра по патник со вклучен автобуски превоз;
 • Туристичката такса не е вклучена во цената и изнесува 1 € по патник дневно (за деца 2‐12 год. 0,5 €)
 • Деца од 2‐12 год. со сопствен кревет 30% попуст;
 • Деца од 2‐12 год без сопствен кревет 50 % попуст;
 • I категорија е соба со сопствено купатило;
 • II категорија две соби делат едно купатило;
 • Доплата за еднокреветна соба е 70% од дадената цена за сместување;
 • Аранжманот вклучува приватно сместување во зависност од одбраната категорија во двокреветни и трокреветни соби на база 9 ноќевања и автобуски превоз;
 • Вилите се оддалечени 300 – 400 метри од Словенска плажа;
 • ПАКЕТ ВО РЕСТОРАН: 9 ПОЛУПАНСИОНИ (ПОЈАДОК / ВЕЧЕРА – ШВЕДСКА МАСА), ЦЕНА: 75 € (деца од 2‐12 год. 37,5 €)
 • Рестораните се наоѓаат во круг од 50 – 100 метри од сместувањето;
 • Одбитокот за сопствен превоз е 20 евра по патник

ГРЦИЈА КАЛИТЕА вила “KORALI”

Студијата Корали се наоѓаат на Халкидики – Касандра во Калитеа на 100 метри од транзитниот пат и 100 метри од централниот парк во Калитеа. Вилата располага со 1/3 и 1/4 студија опремени со ТВ, internet/WiFi, клима ( вклучена во цената ),кујна ( фрижидер, решо и кујнски прибор ), тоалет, туш, балкон.Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд).Термините одбележани со  *се однесуваат за пакет аранжмани по лице ( за 7 ноќевања со вклучен превоз ), а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).

УСЛОВИ:
 • За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување , превоз 25 Еур
 • З трето лице над 12 години – бесплатно сместување , превоз 35 Еур
 • При сместување во студијата 1/3 и 1/4 потребен е минимум од 2 лица ( 2 x 100%)
 • Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време
 • За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени
 • Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, деца од 02-12 години 25 еуо
 • Задолжително патничко осогурување

ГРЦИЈА ПАРГА

ПАРГА – Одалечена од Скопје 540 километри. Градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на 60 километри од Јанина, на Јонско море. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече Kорени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост. Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос‐ одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина‐која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада.

Вила КРИСА & ТЕО се наоѓа на самиот влез во градот Парга, на 250 метри од градската плажа и 300 метри од центарот на Парга. Располага со трокреветни и четирикреветни комотни студиа со редовни легла, како и со дуплекс апартмани каде секоја соба има сопствена бања и кујна која е задничка. Секое студио со комплет опремена кујна, ТВ, балкон, бања, клима во цена и WiFi.


Вила Јота се наоѓа на самиот влез во градот, на 250 метри од градската плажа и 300 метри од центарот. Располага со двокреветни студиа. Секое студио е со комплет опремена кујна, ТВ, балкон, бања, паркинг, WiFi, клима со доплат 5евра на ден.Sunny & Golden Dreams

Sunny & Golden Dreams, Сончев Брег, Бугарија

Два објекта еден спроти друг‐лоцирани во јужниот дел на Сончев Брег на стотина метри од плажа, околу 10 минути пешачење од Какао Бич во околина на многу дискотеки и клубови. • Депозит‐за евентуална штета: 50eур се остава на рецепција и доколку е се во ред се подига од рецепција на денот на заминувањесите
 • Студиа и апартмани имат опремени кујниво цената
 • Користење на базен со чадори и лежалки
ЦЕНИТЕ СЕ ВО ЕВРА А УПЛАТАТА ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ