ЗИМУВАЊА 2014/2015 ПОНУДИ

Прегледајте ги нашите понуди за зимувања оваа сезона. Голем број на понуди во повеќе хотели по најповолни цени!

ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА (ПОНУДИ)

Голем број на понуди за дочек на Нова Година на повеќе дестинации. Нудиме автобуски и авионски превоз до вашите омилени дестинации!

ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА ВО БЕЛГРАД

Поминете ги новогодишните денови во прекрасниот Белград уживајќи во убавините на градот. Незаборавни три дена уживање кои се паметат доживотно.. ТРАЕЊЕ: 3 ДЕНА, ПРЕВОЗ: АВТОБУСКИ, ЦЕНА: 4550 денари.

ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА ВО ИСТАНБУЛ!

Поминете ги новогодишните денови во прекрасниот Истанбул уживајќи во убавините на градот. Понуда со 2 ноќевање и понуда со 3 ноќевања!

ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА ВО СОФИЈА

Како и секоја година и оваа година прекрасна програма за помин на новогодишната вечер во Градот на светлината, дочекајте ја новата година во Софија..

Дочек на Нова Година во Софија

Поминете ги новогодишните денови во прекрасната Софија уживајќи во убавините на градот. Незаборавни три дена уживање кои се паметат доживотно..
Дестинација: Бугарија
Траење: 3 Денови
Цена: 4890 Денари
Превоз: Автобуски

Понуди за Нова Година во Македонија

Понуди за Нова Година во Македонија. Понуди за Нова Година во Охрид, понуди за Нова Година во Струга и понуди за Нова Година во Маврово.

Дочек на Нова Година во Бугарија (Понуди)

Понуди за Нова Година во Бугарија. Во Сандански во хотел Свети Никола*** и во Интер Хотел  Сандански****. Во Банско во хотелски комплекс Предел, и во Софија во хотел Феста*** и во хотел Лион****.

Зимување во Боровец Бугарија (хотел Yastrebets****)


Локација: на стаза, 3 км од центарот на Боровец. Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар.

Зимување во Боровец Бугарија (хотел Yanakiev****)


Локација: во близина на ски лифтовите.Еден од најстарите и најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација со комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите. Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар.

Зимување во Боровец Бугарија (Вила Jagoda / Malina****)


Локација : 2 км од БоровецИдеално место за одмор со пријателите и семејството. Во склоп на вилите има ресторан, бесплатен маркет, паркинг, сеф на рецепција, сауна, терени за спортување. Организиран транспорт до Боровец.

Зимување во Боровец Бугарија (хотел Samokov****)


Локација: во центарот на Боровец. Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2 ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар.

Зимување во Боровец Бугарија (хотел Rila****)


Локација: на стаза.Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски стазите, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во склоп на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.
СПА Центар: внатрешен базен, џакузи, fish spa, фитнес, сауна, парна бања.

Зимување во Боровец Бугарија (хотел Radinas Way****)


Цената вклучува користење на СПА Центар : внатрешен базен, фитнес

Зимување во Боровец Бугарија (хотел Mura***)


Локација: 50 м од ски лифтовитеСо својата локација претставува хотел одличен за млади и за семејства.На располагање на своите гости им нуди ресторан, лоби бар, интернет, сеф на рецепција, масажи.

Зимување во Боровец Бугарија (хотел Lion****)


Локација : 1200 м од ски лифт. Се наоѓа во најтивкиот и најубавиот дел на овој ски центар и на своите гости им нуди услуги за незаборавен одмор. На располагање има ресторан, традиционална меана, лоби бар, конферентни сали, билијард, пинг понг, сеф на рецепција, паркинг, ски гардеробе, транспорт до ски лифт, интернет.

Зимување во Боровец Бугарија (хотел Iglica Palace****)


Локација: во центарот на Боровец, 100 м од ски лифт. Се наоѓа во срцето на Боровец. Претставува место каде што може да уживате во текот на вашиот одмор. Во склоп на хотелот има ресторан, конфенциска сала, спа центар. СПА Центар: внатрешен базен, финска сауна, хербална бања, ледена кабина, солариум, масажа

Зимување во Боровец Бугарија (хотел Flora Complex****)


Користење на СПА Центар : внатрешен базен, фитнес..

Зимување во Боровец Бугарија (хотел Festa Winter Palace*****)

Цената вклучува користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, парна бања, релакс соба...

Зимување во Боровец Бугарија (хотел Festa Chamkoria****)
Локација: 1200 м од ски лифт.

Зимување во Банско Бугарија (хотел Murite****)Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб.Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд со пријателите во текот на целата година.На само 10 минути од Банско, со својата неверојатна гледка кон планината, на своите гости им нуди комфорт со релаксирачките СПА процедури, како и можност за незаборавни кулинарски уживања.

Зимување во Банско Бугарија (хотел Lucky*****)

Локација : на влезот на Банско, 1600 м од жичарницата. Еден од првите луксузни хотели во Банско, проектиран и изграден по водечките хотелски стандарди. Располага со студија и апартмани опремени со сè што е неопходно за вашиот одмор. Во склоп на хотелот има ресторан за модерна и традиционална кујна Ле Бистро, италијански ресторан Леонардо, лоби бар
со летна градина или билијард бар за зима, СПА Центар, детски клуб.

Зимување во Банско Бугарија (хотел Lion****)


Локација : 350 м од жичарницаЛоциран е на 350 метри од ски –лифтовите. Располага со: Собите се опремени со: клима, греење, САТ ТВ, телефон, минибар, интернет, бања. Обезбеден е транспорт до жичарницата.
детски базен, затворен базен, маркет, сеф, лифт, паркинг,  гаража, ресторан,  кафе‐бар, комплетен СПА –центар.

Зимување во Банско Бугарија (хотел Kap House***)


Локација : во центар, 300 м од жичарницата Кап Хаус е интимен хотел со одлична местоположба. Лоциран на главната улица во Банско, нуди можност за незаборавни моменти и уживање. Во склоп на хотелот има ресторан, спа центар, интернет, паркинг. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, сауна, солариум, спа процедури и масажи

Зимување во Банско Бугарија (хотел Grand Royale****)


Сместен во подножјето на Пирин планина, Гранд Ројал Хотел & SPA нуди на своите гости не само прекрасен поглед, но и удобен престој меѓу удобности, создадени специјално за нив. Собите се пространи и светли, опремени со се што е потребно за една пријатен одмор, по која ќе се чувствувате полни со нови сили и енергија.

Зимување во Банско Бугарија (хотел Gardenia****)

Хотелот со Четири ѕвезди Gardenia, Банско се наоѓа во центарот на Банско, еден од најдобрите и модерни скијачки центри во Бугарија и Источна Европа. Хотелот е отворен уште од 2006 година.


Зимување во Банско Бугарија (хотел Evelina Palace****)


Локација : 1000 м. од жичарницата
Наоѓајќи се на 100 м. од центарот на градот, на своите гости им нуди топла и удобна атмосфера. Во склоп на хотелот има спорт бар, лоби бар, класичен ресторан, пријатно место каде што може да го одржите вашиот бизнис ручек или романтична вечера.
СПА Центар : внатрешен базен со детски кат, сауна, масажи, фитнес центар

Зимување во Банско Бугарија (хотел Belvedere****)


Хотелот Белведере е раскошен затворен комплекс на супер луксузни апартмани и вили, обезбедување на комплетен спектар на врвот на класата и се наоѓа во срцето на развојната област Банско и е на површина од 18 декари, на околу 400 метри од Гондола лифт и само неколку минути од центарот на градот.

Зимување во Банско Бугарија (хотел Balkan Jewel****)

Локација : 7 км од Банско

Опколен од најубавите планини на Бугарија ‐ Пирин, Рила и Родопи, претставува идеална дестинација за одмор. Сите 160 апартмани се опремени со високи стандарди, подно греење, комплетно опремени кујни и мебел со висок квалитет. Во склоп на хотелот има рецепција, лоби бар, ресторан, ски гардеробер и перална, детски кат, соба за забава, конферентна сала.
СПА Центар : надворешен базен, сауна, парна бања, фитнес, масажи и терапии

Зимување во Банско Бугарија (хотел Astera****)


Astera Банско Hotel & Spa се наоѓа во подножјето на магичната Пирин планина, само 200 метри од базната станица на ски лифтот. Комплексот е изграден во класичен Банско стил кој потсетува на уникатната архитектура на бугарската ренесанса. Astera Банско Hotel & Spa им нуди на своите гости луксуз на сместување во хотел со 4-ѕвезди и има се што е потребно за денови поминати во забава и незаборавен одмор.

Зимување во Банско Бугарија (хотел Virhen Palace***)


Локација : 80 м од жичарницата
Хотел во кој се комбинира природата со елегантен лукс, комфорт и семеен дух. Располага со ресторан со европска и средоземноморска храна, бугарска меана, лоби бар, пицерија, слаткарница, ноќен бар, СПА Центар, детски клуб, конференциска сала СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, масажи, егзотични процедури.

Зимување во Банско Бугарија (хотел Sunrise****)

Локација : 400 м од жичарницата
Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот, комплекот претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга. Во склоп на хотелот има ски гардеробер, конференциска сала, ресторан, сеф, лоби бар, интернет,паркинг, спа центар.

Зимување во Банско Бугарија (хотел Regnum*****)


Локација : 400 м од жичарницата, 900 м од Центарот. Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфортот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди ресторан, наргиле бар, лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, сала.

Зимување во Банско Бугарија (хотел Premier*****)


Локација : 150 м од жичарницата
Нов 5‐ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.

Зимување во Банско Бугарија (хотел Perun****)

Локација : 500 м од жичарницата
По подолга пауза, прочуениот хотел Перун минатата година повторно ги отвори вратите за своите гости. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско. Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче.

Зимување во Банско Бугарија (хотел Perun Lodge****)

Локација : 350 м од жичарницата, 800 м од центар. Хотелот се наоѓа во срцето на Банско. Располага со едноспални апартмани, студија, мазонети со една спална . Се состои од основен ресторан, зимска/летна градина, лоби бар, пијано бар, конференциска сала, паркинг, гаража, интернет, детски кат, ски гардеробер
СПА Центар : затворен базен, надворешно и внатрешно џакузи, фитнес, сауна, масажи, парна бања, амам.

Зимување во Банско Бугарија (хотел Olymp***)

Локација : 1000 м од жичарницата
На самиот влез на Банско, Олимп претставува прва средба со гостопримството на ова прекрасно пиринско градче. Хотелот располага со ресторан, лоби бар, таверна, конференциска сала, спортска сала, спа центар.
СПА Центар : сауна, парна бања, џакузи, фитнес.

Зимување во Банско Бугарија (хотел Ohrid**)

Семеен хотел Ohrid. 

Хотелот располага со:
  •  2 двокреветни соби.
  •  2 трокреветни соби 
  • 1 четворокреветна соба
Локација : центар на Банско.

Дочек на Нова Година во Истанбул (3 ноќевања)

Поминете ги новогодишните денови во прекрасниот Истанбул уживајќи во убавините на градот. Незаборавни пет дена уживање кои се паметат доживотно..
Дестинација: Турција
Траење: 5 Денови
Цена: €149
Превоз: Автобуски

Дочек на Нова Година во Истанбул (2 ноќевања)

Поминете ги новогодишните денови во прекрасниот Истанбул уживајќи во убавините на градот. Незаборавни три дена уживање кои се паметат доживотно..
Дестинација: Турција
Траење: 4 Денови
Цена: 7500 Денари
Превоз: Автобуски

Дочек на Нова Година во Дубаи (Хотел 4/5* цена по лице во 1/2)

Поминете ги новогодишните денови во прекрасниот Дубаи уживајќи во убавините на градот. Незаборавни осум дена уживање кои се паметат доживотно..
Дестинација:Дубаи
Траење: 8 Денови
Цена: €989 (хотел со 4*)
Цена: €1.049 (хотел со 5*)
Превоз: Авионски